image
Drobečková navigace

Úvod > Aktivity > Tipy na výlety > Vzdálenější místa

Vzdálenější místa

Vysočina Vás okouzlím svým krásným přírodním bohatstvím i kulturními památkami. Přibyslav má také ideální polohu, tudíž můžete na kole nebo autem procestovat všechna zákoutí Vysočiny. Nasednou můžete také na vlak a udělat si jednodenní výlet třeba i do Brna.

  • Jihlava (30 kilometrů) je krajské město Vysočiny. Je to také město hornictví a soukenictví a má druhou největší síť podzemních chodeb v Česku. S dětmi zde můžete navštívit ZOO Jihlava, která je členěna na pět kontinentů a nechybí celá řada zajímavých expozic. Do Jihlavy se s dětmi můžete vydat i do rodinného parku Robinson nebo aquaparku Vodní ráj.
  • Telč (60 kilometrů), město s romantickou atmosférou, které je od roku 1992 zapsáno na seznam UNESCO, nabízí překrásné náměstí Zachariáše z Hradce, renesanční zámek, panský dvůr, Telčský dům a mnoho dalšího
  • Muzeum rekordů a kuriozit v Pelhřimově (50 kilometrů) mapuje unikátní výkony českých a zahraničních rekordmanů. Najdete zde i raritní exponáty, například čtyřmetrového plyšového medvěda Kukyho, kterého můžete znát z filmu pro děti.