image
Drobečková navigace

Úvod > SMAZAT - po kontrole obsahu zákazníkem > Historie

Historie

První ubytovací zařízení na místě dnešního Hotelu Přibyslav bylo dokončeno v srpnu 1981 s kapacitou 92 lůžek. Bylo postaveno z UNIMO buněk a dostalo název  "Mladý požárník". Investorem této stavby byla Česká státní pojišťovna Praha a hlavním dodavatelem Okresní stavební podnik Žďár nad Sázavou. Budova byla ovšem postavena za vydatné pomoci brigádníků, především z řad dobrovolných hasičů a sloužila jako ubytovací zázemí pro Centrum hasičského hnutí v Přibyslavi.

Centrum hasičského hnutí provozuje ubytovnu až do roku 1992, kdy ji pronajímá soukromému provozovateli. Ten v roce 1994 přistavuje venkovní terasu a ubytovnu přejmenovává na Hotel Gárni.

V pronájmu budova zůstala až do roku 1996, kdy se navrací do správy Sdružení hasičů Čech Moravy a Slezska pod správou Centra hasičského hnutí. V budově se nadále úspěšně provozuje hotelová činnost až do roku 2004, kdy se budova převádí do správy společnosti Florián Club s.r.o.. Tato společnost byla zřízena Hasičskou vzájemnou pojišťovnou pro spravování a provozování  jejího majetku v oblasti pohostinství. Provozuje Zámecký hotel v Bílých Poličanech, administrativní budovu ve Žďáře nad Sázavou, dále administrativní budovu v Oloumouci a hotel Gárni. Převod hotelu na Florián club s.r.o. se nijak výrazně nedotknul jeho provozu. Zůstává management i ostatní zaměstnanci hotelu. Hotel je v té době poměrně zastaralý a neekonomický,  začíná se tedy jednat o jeho přestavbě.

V roce 2005 Hasičská vzájemná pojišťovna odkupuje budovu od Sdružení hasičů a zavazuje se k financování přestavby hotelu.

V Přibyslavi se začíná stavět v září 2006 a hlavním dodavatelem je zvolena společnost STAVEXPO. Dochází k úplnému zbourání původní budovy z UNIMO buněk a rozsáhlé přestavbě admin. budovy.  Vystavěno je zde 33 dvoulůžkových pokojů a 3 apartmány. Rekonstruována je restaurace, jídelna a část suterénu.  Všechny prostory jsou vybaveny novým nábytkem a ostatním vybavením. Investor také razí názor, že s novou budovou přichází i nový název a tak po dlouhém hledání vzniká nakonec jednoduchý název " Hotel Přibyslav ".

Slavnostní otevření se koná 28. dubna 2007.  Avšak stavební práce pokračují až do konce roku 2007. Celková přestavba byla realizována nákladem 40 000 000 korun českých.

V roce 2008 jsou započaty terénní úpravy, obnova zeleně v těsné blízkosti hotelu a výstavba multimediální učebny.

Na podzim roku 2009 proběhla rekonstrukce tenisového kurtu. Původní povrch byl kompletně stržen a nahrazen umělou trávou II. generace.