Sport a volný čas

Sportovní vyžití v Přibyslavi

Léto

Jedna z nejkrásnějších cyklostezek v ČR.

Cyklostezka Přibyslav Sázava, je téměř desetikilometrový úsek s minimálním převýšením, který Vás provede malebným údolím řeky Sázavy. Cyklostezka je vedena po bývalé železniční trati, takže v celém desetikilometrovém úseku není ničím křižována. Je ideální tratí pro In-line bruslaře, vyjížďky na kole i s malými dětmi. Cyklostezka v obci Sázava navazuje na další velkou síť cyklostezek, které Vás provedou krásami Žďárských Vrchů. Začátek cyklostezky je situován přímo před Hotelem Přibyslav.

Promo video

Cyklostezka Přibyslav - Sázava
Cyklostezka Přibyslav - Sázava
Cyklostezka Přibyslav - Sázava
Cyklostezka Přibyslav - Sázava

Víceúčelové hřiště

V areálu hotelu se nachází víceúčelové hřiště, které je uzpůsobeno pro hru tenisu, volejbalu a malé kopané. Hřiště je pokryto povrchem z umělé trávy II. generace.

  • Fotbal - Městské fotbalové hřiště je vzdálené cca 350 m. Po domluvě zajišťujeme jeho pronájem.
  • Koupání - v okolí Přibyslavi se nachází několik přírodních koupališť a od roku 2007 je otevřeno městské letní koupaliště s výřivkami, bazénem pro nejmenší děti a skluzavkou.
  • Cykloturistika - Mikroregion Přibyslavsko nabízí ideální prostředí pro výlety na kole. Tento kraj Karla Havlíčka Borovského je doslova posetý cyklostezkami a na své si příjdou i příznivci MTB. 
  • Pěší turistika - Okolí Přibyslavi nabízí jedinečnou přírodní scenérii, takže se stává ideálním místem pro pěší turistiku s možností návštěvy kulturních památek, např. zřícenina hradu Ronov, mohyla Jany Žižky z Trocnova, Rodný dům Karla Havlíčka Borovského a další.

Zima

Při příznivém počasí a dobrých sněhových podmínkách je Přibyslavsko ideálním místem pro běžecké lyžování. V okolí je mnoho kilometrů strojově udržovaných stop s napojením na skiareál Martina Koukala ve Žďáře nad Sázavou a sportovní lyžařský areál v Novém Městě na Moravě.

Tratě pro sjezdové lyžování 

  • Vysoká u Havlíčkova Brodu - 15 km
  • Sjezdovka na Harusově kopci Nové Město na Moravě 30 km
  • Luka nad Jihlavou 35 km

Kulturní památky

Přibyslavský zámek - centrum hasičského hnutí

Zámek, původně gotický hrad, přestavěný v italském renesančním slohu Zachariášem z Hradce, rozšířený v 18. století, později upravován, zejména klasicistně. V nádvoří se nachází arkádový ochoz se sloupořadím toskánského charakteru. Zrekonstruován pro muzejní a archivní účely.

Výstava - Historie požární ochrany byla otevřena v roce 1983. Je zde umístěna historická i současná  požární technika. Dále se zde nachází síň mezinárodní spolupráce zemí CTIF. Je zde také regionální výstava Přibyslavsko, archeologie, repliky husitských zbraní, tzv. Žižkova síň.

Městská památková zóna

Nejstarším objektem, který tvoří neodmyslitelnou dominantu města, je gotická věž z roku 1497. S věží sousedí barokní kostel sv. Jana Křtitele, vysvěcený v roce 1753. Poblíž městské věže se nachází i bývalý ženský špitál z roku 1692.

V současné době jsou ve Starém špitále dva sály, z nichž jeden slouží jako obřadní síň, celá budova pak slouží k pořádání výstav, přednášek a kulturních akcí. Pro návštěvníky je také otevřeno městské muzeum mapující historii města a jejich osobnosti.

Nedaleko města se nachází zřícenina středověkého hradu Ronov, který byl nájezdem husických vojsk rozbořen.

Žižkova mohyla nacházející se v blízkosti města Přibyslav a obce Žižkovo Pole je památníkem připomínající

husitského vojevůdce Jana Žižku z Trocnova, který v těchto místech zemřel. V Přibyslavi se nachází také jezdecká socha Jana Žižky od Bohumila Kavky.

Rodný dům Karla Havlíčka Borovského v Havlíčkově Borové je vzdálený cca 5 km od Přibyslavi. Nachází se zde muzeum mapující  život Karla Havlíčka Borovského.

Napište nám

Vámi zadané osobní údaje budeme zpracovávat za účelem odpovědi. Bližší informace naleznete v zásadách zpracování osobních údajů
Chráněno službou reCAPTCHA.